Круглий стіл, присвячений обговоренню проблем закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр"

Круглий стіл, присвячений обговоренню проблем закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр"

У понеділок, 2 грудня 2013 року, о 14.00 в офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини м. Київ, вул. Інститутська, 21/8 відбудеться круглий стіл, присвячений обговоренню проблем закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Правозахисники переконують: створення ЄДДР загрожує безпеці кожної людини – правоохоронці можуть недобросовісно використовувати дані з цього реєстру. Він загрожує опозиційним політикам та громадським активістам, бо дозволяє збирати та акумулювати всю інформацію про них в одних ненадійних руках. Він загрожує бізнесу – через корумповану систему повний перелік інформації про вас може купити будь-хто та використовувати для рейдерства чи залякування.
Незважаючи на такі ризики, уряд вже виділив 300 млн грн. на створення цієї метабази даних. Бази, де будуть відомості про вашу родину, реквізити виданих вам документів, відцифрований образ вашого обличчя і зразок підпису, інформація про місце реєстрації, сімейний стан, власність, інформація про вас із усіх баз даних держави (включно із відомостями з вашої медичної картки). Іншими словами, все, що влада захоче знати про вас.
Як зупинити створення такого реєстру? Чи наближує закон про ЄДДР перспективу скасування шенгенських віз? Як подолати свавілля у паспортних послугах? Про ці та інші теми говоритимуть учасники круглого столу:
Валерій Пацкан, голова Комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин;
Маркіян Бем, представник Уповноваженого з питань захисту персональних даних
Олександра Матвійчук, голова правління «Центру Громадянських Свобод»;
Олександр Сушко, національний координатор Української платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства;
Віктор Тимощук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ.
Модератор – Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини.
Запрошуємо журналістів до участі в дискусії!
Акредитація ЗМІ за адресою електронної пошти: tetyana.pechonchyk@gmail.com.
Увага: Для представників ЗМІ з інших міст організатори забезпечують компенсацію вартості проїзду (за тарифом поїзд/купе або автобус) – за умови отримання акредитації до 28 листопада 2013 року. Пріоритетна можливість участі надається журналістам, які займаються або раніше займалися висвітленням питань захисту персональних даних та адміністративних послуг.
***
Захід організовано Центром політико-правових реформ, Центром громадянських свобод та Центром інформації про права людини за сприяння Представника Уповноваженого з питань захисту персональних даних та за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Добавить комментарий